איך מתחילים לחפש בית אבות מתאים?

עם כמה שזה לא פופולארי לומר את זה, לפני שאתם מתחילים לחפש בית אבות מתאים, עליכם להגדיר את מסגרת התקציב העומד לרשותכם. בתי אבות ומוסדות לדיור מוגן יכולים לספק רמות שונות של אירוח, ובהתאם לכך משתנה גם התקציב הנדרש כדי לעבור לגור בכל אחד מהם. ישנם בתי אבות שבהם ניתן להשתלב מכוח החוק עבור אנשים ללא היכולות הכלכליות הנדרשות, ועם ההצדקה הנדרשת, ובמקרה זה ניתן לעבור וועדות של רשויות הרווחה, על מנת להשתלב בבית אבות. בכל מקרה אחר, יהיה עליכם להכין את התקציב הנדרש, ותחילה עליכם להבין מה הוא התקציב העומד לרשותכם.

הגדרת מסגרת התקציב, גם ביחס לצרכי ההורים שלכם

תקציב זה ייבנה מהשכרת נכסים העומדים לרשותכם ומכספים שתוכלו לאסוף לטובת העניין מבני המשפחה בכל חודש. לאחר שהגדרתם את מסגרת התקציב, תוכלו לאתר את כל אותם מוסדות המציעים את השירות בתוך מסגרת התקציב שהוגדרה. כדי לבחור מתוך כל אותם מוסדות, כדאי להתחיל בבירור מול הוריכם הזקנים ולהבין מה בדיוק הם מחפשים. כך למשל, ישנם מוסדות דיור מוגן ובתי אבות, המציעים פעילות חברתית ותרבותית עשירה, ובדרך כלל פעילות זו תשתקף בעלות החודשית שדורש המקום.

קשישה בבית אבות

זיהוי צרכים מיוחדים כמו סיעוד או טיפול רפואי תדיר

אם הוריכם אינם מתעניינים בפעילות חברתית ותרבותית, ודווקא מעדיפים לחיות בגפם, אין שום טעם להשקיע בכל חודש כסף רב במוסד יקר, שחלק משמעותי מהמחיר שהוא גובה הולך לכיוון של פעילויות תרבות וחברה. כמו כן, מומלץ לשבת ולהגדיר את כל צרכי ההורים שלכם מבית האבות אליו הם צפויים ללכת. במידה והוריכם זקוקים לטיפול רפואי תדיר, או אפילו לסיעוד, חשוב שתגדירו זאת מראש, על מנת שתוכלו למקד את מאמצי החיפוש סביב מקומות המציעים את השירות הרפואי הנדרש בהיקף הנדרש.

קירבה גאוגרפית לילדים או לעיר המקור

דבר נוסף שאתם רוצים לבחון הוא קירבת בית האבות לעיר המקור ולבני המשפחה. לא תמיד מהווה משתנה זה קריטי, ואנשים מבוגרים רבים רוצים למשל לעבור לגור ברבות ימיהם ליד הים או על הר ירוק, אך ישנם מקרים בהם חשוב מאוד להורים להישאר קרוב לילדים, כך שניתן יהיה לבקר אותם, לקבל ביקורים מהם ולשמור על קשר חזק גם כאשר הם מתגוררים בבית אבות. עם כל המידע הזה, תוכלו להתחיל לבחון את כלל האופציות העומדות לרשותכם, ולאתר את בית האבות שמספק את הערך הגבוה ביותר במחיר האטרקטיבי ביותר.

ראו עוד: מבט נכון ייעוץ לבית אבות ודיור מוגן