המדריך המלא לתכנון בית אבות מתאים

כאשר מתכננים בנייה של מבנה כלשהו ישנם הרבה מאד פרמטרים לקחת בחשבון על מנת שהבנייה תהיה מושלמת מכל הבחינות. כאשר מחליטים לבנות בית אבות – אין ספק שמדובר במשימה מורכבת ולא פשוטה בכלל, אך מאתגרת וכזאת שתיתן סיפוק רב לכל מי שלקח בה חלק. מלבד הדברים הרגילים שצריך לתכנן כמו מעלית, חדרי מדרגות, כניסה, גינה וחדרים בקומות צריך תמיד לחשוב איך המבנה כולו צריך להיות נגיש לאנשים שעלולים להתקשות בהליכה או שהם יהיו מרותקים לכיסאות גלגלים.

חזית בית אבות

בנוסף העניין העיצובי חשוב מאין כמוהו. עד לפני לא מעט שנים היה הרגל שבתי אבות הם בניינים חשוכים, אפורים ומדכאם. כיום התפיסה שונה לגמרי והבניין כולו מעוצב באופן בהיר, מואר ואופטימי על מנת לשמור על תחושה חיובית הן עבור הדיירים והן עבור מי שעובד בבית האבות. בתי אבות בדרך כלל מציעים כמה סוגים של חדרים או דירות הנבדלים זה מזה בגודל ובחלוקה הפנימית, לכן צריך מראש לתכנן כמה סוגים של חדרים ולהתחשב בצרכים שעשויים להיות לדייר שיגיע לגור באותו החדר.

על מה לחשוב כשמתכננים בית אבות?

כיום ישנם כמה סוגים של בתי אבות. לכן כאשר מתכננים בית אבות חדש צריך לדעת מראש איזה סוג של בית אבות לתכנן ולבנות. האם לכל דייר יש כיסא גלגלים בחדר? האם כל הדיירים מלווים במטפל צמוד שגם לן אתם בחדר? האם בכל החדרים צריך לבנות גם מטבחון קטן או שאין בכך צורך מפני שיהיו דיירים שלא יבשלו או יכינו ארוחות באופן עצמאי?
גם החלונות וכיווני האוויר הם משתנה שצריך לתת עליו את הדעת. בישראל – מדינה שטופת שמש רוב ימות השנה – קשה מאד לשבת במרפסת הפונה אל צד מערב מפני שקרני השמש עלולות להיות ישירות ולא נעימות. מצד שני – מרפסת בצד צפון בקושי תזכה בקרני שמש חמימות ונעימות רוב שעות היום. לכן צריך לחשוב על כיוונים שיהיה נעים לשהות לצד החלונות לפחות רוב השנה אם לא כולה.

לחצו לרשימת בתי אבות באיזור המרכז והשרון