טיפים לבחירת בית אבות ודיור מוגן

כיום, לאור הביקוש הרב והתחרות בשוק חלק ניכר מבתי אבות ובתי דיור מוגן מציעים תנאים מצוינים לשוהים בהם על מנת לעמוד בתחרות הגדולה ולמשוך אליהם כמה שיותר קשישים מרוצים שישהו במחיצתם. בעבר הלא ממש רחוק, בתי אבות היו מוכרי יותר כמרכז בו היו אנשים קשישים ותשושי נפש אשר היו מקבלים טיפול רפואי צמוד אשר היה מיועד בעיקר לאנשים חסרי אמצעים.

כיום, הדבר הוא שונה לחלוטין וניתן למצוא בתי אבות ובתי דיור מוגן יוקרתיים ברמה גבוה אשר מספקים מגוון שירותים יוקרתיים ותנאי שהייה ברמה הגבוה ביות לצד צוות מסור של מטפלים, אחיות, צוות רפואי, מדריכים, מפעילים לחוגים ועוד.

פעילות משותפות בבית אבות

מה חשוב לבדוק כאשר בוחרים בית אבות או דיור מוגן?

פרטיות של המתגוררים – חשוב לוודא כי מודבר במקום המציע חדרים פרטיים או פרטיות לכל דייר על מנת שיחוש חופשיות רבה. דבר נוסף, כאשר מדובר על בני זוג המגיעים לבית אבות או לדיור מוגן יש לוודא כי יש ברשותם את התנאים הטובים ביותר במידה ואחד מהם סיעודי.

תעסוקה ובילוי – פרמטרים אלו הם חשובים ביותר, הרי כל אחד היה מעוניין לבלות בצורה מיטבית על ידי חוגים מעשירים ופעילויות בעלות ערך מוסף במהלך היום. לרוב, יש לא מעט פעילויות בתשלום נפרד, לכן יש לוודא זאת טרם ההרשמה למקום. בנוסף לחוגים ופעילויות, יש לא מעט בית אבות ובתי דיור מוגן המציעים טיולים מאוגנים בארץ או בחו"ל בתוספת תשלום.

טיפול רפואי זמין בכל שעות היממה – חשוב לוודא כי המקום מציע צוות רפואי בכל שעות היממה, גם כאשר מדובר בבית דיור המתאים לקשישים עצמאיים לגמרי. צוות רפואי יכול להיות רופאים בתורנויות, אחיות או חלילה במקרה שהמצב של הקשיש התדרדר יש אפשרות להסיעו באמבולנס לבית החולים.

ארוחות חמות ומסודרות – כל בית אבות ובתי דיור מוגן מצעים ארוחות חמות שלוש פעמים ביום, אך יש לוודא כי מדובר באוכל ברמה גבוהה לצד דיאטנית הבונה את התפריט במקום בצורה מסודרת ומזינה וגם ארוחות ביניים של פירות, קפה ועוגה.