ייעוץ מקצועי לדיור מוגן

מעבר ההורים לבית אבות הוא אינו תהליך קל, הרי מדובר בשינוי של ממש ולעתים מוביל לקושי מבחינת ההורה אשר רגיל לחיות חיים מסוימים ופתאום הוא זקוק לעבור לדיור מוגן ולחיות עם אנשים נוספים. חשוב לציין כי מעבר זה הוא חיובי, בעיקר לאנשים מבוגרים החשים בודדים במהלך היום וילדיהם עסוקים בחיים משלהם, כך שברוב המקרים מדובר על נטל על בני משפחתם הזקוקים להישאר עמם ולבצע תורנויות על מנת שהם לא יחושו בדידות.

פעילות משותפת בדיור מוגן

מהו דיור מוגן?

דיור מוגן הוא מבנה מטופח בו קיימים יחידות דיור בהם מתגוררים אנשים בגיל הזהב עצמאיים לגמרי (ללא מצבים סיעודיים). בבית דיור מוגן דיירים מקבלים את כל השירותים והתנאים הטובים ביותר תחת קורת גג אחת, מה שמאפשר להם לחיות חיי חברה תוססים לצד מגוון רב של פעילויות יחד. במקום ניתן לקבל מגוון שירותים כמו – שירותי ניקיון, שירותי כביסה, חוגים ופעילויות, טיולים מאורגנים בארץ או בחו"ל, שירותי רפואה, ארוחות חמות בכל שעות היום, מדשאות לטיולים, קפיטריה, חדרי כושר, בריכה, ג'קוזי ומגוון שירותים נוספים המאפשרים לאנשים בגיל הזה לחיות חיים נעימים ומסודרים.

בשל המורכבות הרבה של מציאת דיור מוגן המותאם בקפידה לאנשים בגיל הזהב, כיום ניתן לקבל שירותי יעוץ מקצועי למעבר לדיור מוגן, שהרי כל מקום מציע שירותים ותנאים מסוימים ועליהם להיות מותאמים בקפידה לצרכי הלקוח המגיע להתגורר בדיור המוגן.

מהם הפרמטרים עליהם יש לשים דגש בעת בחירת דיור מוגן?

ראשית, תמיד כדאי לבחור במיקום הקרוב ביותר לביתו של ההורה, כך שהוא יחוש כי הוא נמצא קרוב למקומות שאליהם הוא היה רגיל ללכת טרם המעבר וגם רצוי שהמקום יהיה קרוב לילדיו, כך הם יוכלו לבקר אותו לעיתים קרובות. שנית, חשוב לוודא כי מדובר במקום אסתטי ונקי המעניק את כל השירותים הנחוצים עבור ההורים, כך שהם יוכלו לשמור על רמת חיים ולחיות חיים נוחים. דבר נוסף, בעל הרישום, כדאי לוודא כי כל השירותים ניתנים תמורת תשלום חודשי מסוים, מכיוון שיש מקומות בהם חוגים או שירותים נלווים ניתנים בתשלום.

צרו איתנו קשר:
מיכל ברגמן- 050-5619686
קרן בוים- 050-5201281