ההבדלים בין דיור מוגן לבית אבות

בית אבות ובית דיור מוגן הם למעשה מסגרות המיועדות עבור אנשים המגיעים לגיל הזהב וחשים מעט בודדים בביתם, מה שגורם להם לחשוב על האופציה של בית אבות או דיור מוגן על מנת לזכות בחיי חברה תוססים לצד פעילויות מגוונות. אך בשלב זה מגיעה ההתלבטות בית בית אבות ובין דיור מוגן, לכן עשינו לכם קצת סדר והבאנו לפניכם את ההבדלים העיקריים בין השניים:

ראשית, יש הבדל בין סוגי הטיפול – דיור מוגן מיועד בעיקרו לקשישים עצמאיים, והוא אינו מתאים לקשישים סיעודיים אלה רק לקשישים עצמאיים לגמרי. לעומת זאת, בבית אבות ניתן למצוא מחלקות לקשישים סיעודיים או מסגרות שונות המעניקות שירות רפואי צמוד או מטפלים בכל שעות היום והלילה במקרים שחלילה מצב הבריאותי של הקשיש יורד. אך לא ניתן להתעלם מהעובדה כי דיור מוגן הוא יוקרתי יותר ובו ניתן למצוא מגוון שירותים שלא ניתן למצוא אותם בבית אבות כמו – חדרים נפרדים, חדרי כושר, בריכות, חוגים עשירים, תרבות, ערך מוסף, הרצאות, בית קפה, בריכה ועוד.

זוג קשישים בבית דיור מוגן

אופן התשלום בין בית אבות לדיור מוגן אף הוא שונה- השהייה בבית אבות תעלה הרבה פחות ולרוב בתי אבות מציעים תמיכה ממשלתית ואפשרויות מימון מביטוח לאומי ולרוב ניתן לשלם על שירותים נלווים כמו חוגים, אחזקה ודמי כניסה. בדיור מוגן, לרוב התשלום הוא חודשי וגבוה יותר ובו ניתן לקבל את כל השירותים תחת קורת גג אחת, הכולל גם את המגורים, את שירותי האחזקה והניקיון, את מועדון הספורט ולמעשה את כל השירותים בתשלום חודשי קבוע.

טיפוח והאווירה במקום – בתי אבות בגדול מציעים אירוח סטנדרטי ובסיסי הכולל גם חוגי העשרה ופעילות סטנדרטיים. לעומת זאת, בית דיור מוגן מציע מגוון רב של פעילויות נוספות לטובת המתגוררים בו כמו – טיולים מאורגנים בארץ או בחו"ל בעלויות אטרקטיביות, יותר חוגי העשרה מהנים, פעילויות ספורטיבית מהנות, בריכה מפנקת וחדרי כושר בליווי מדריכים, ג'קוזי, ספא, מדשאות, קפיטריה צמודה, מועדון בו ניתן לספות בסרטים או בתוכניות טלוויזיה ונראה כי הרשימה עוד ארוכה.

קראו גם: מהו בית אבות סיעודי