מה צריך לדעת לפני המעבר לדיור מוגן?

מעבר לדיור מוגן הוא מהלך חשוב ומהותי בחייו של אדם, הן עבור בני המשפחה והן עבור ההורים הזקנים המעתיקים את מקום מגוריהם אל הדיור המוגן. מהלך זה צפוי להוביל שינוי משמעותי בחייהם של הוריכם, ובסך הכל לסייע לכל בני המשפחה לנהל את חייהם בצורה טובה ונוחה יותר. יחד עם זאת, מעבר כזה גם כרוך בהוצאה כספית משמעותית שיש לקחת בחשבון עוד לפני ביצוע המעבר לדיור מוגן, וזה הדבר הראשון שיהיה עליכם לבחון ולהגיע עליו למצב של הסכמה והפנמה. במסגרת מעבר למגורים בדיור מוגן, יהיה עליכם להוציא סכום כסף לא קטן בכל חודש לטובת העניין, וחשוב להבין מאין יבוא הכסף, וכיצד מבטיחים את זמינותו לאורך זמן.

מענה מתאים לצרכי החברה והתרבות של הוריכם

כמו כן, לפני המעבר לדיור מוגן יש לקחת בחשבון שיקולים של פעילות חברתית ותרבותית במקום. חשוב מאוד למצוא התאמה בין הצרכים והרצונות של ההורים העוברים לגור במקום ובין מה שהמקום יודע להציע. ישנם מצבים בהם ההורים דווקא אינם מעוניינים בפעילות עניפה, וכל מה שהם רוצים זה לעבור למקום מסודר הדואג לצרכיהם מבוקר עד לילה, וכן מקום בו הם יכולים לשהות במחיצתם של אנשים בגילם, אך אין להם כל צורך בפעילויות תרבות, טיולים, מופעים וכדומה. במקרים אחרים, מהווה נושא זה מרכיב חשוב בהחלטת המעבר לדיור מוגן וחשוב לבחון את הדברים לפני שבוחרים מקום ועוברים להתגורר בו.

חדר שינה בדיור מוגן

מרחק גאוגרפי מבני המשפחה

כמו כן, חשוב לבחון את הנושא של המרחק הגאוגרפי מעיר המקור ומיתר בני המשפחה. מעבר לדיור מוגן הוא מעבר שיכול להיות מספיק קשה ברמה הנפשית והאישית, ולמרבית ההורים העוברים לדיור מוגן ישנו דווקא צורך מוגבר לשמור על קשר חזק עם בני המשפחה במהלך שהייתם במקום. שמירה על קשר במקרה זה מחייבת קירבה גאוגרפית של המוסד לדיור המוגן ביחס למקום מגוריהם של בני המשפחה. אנשים רבים אינם חושבים כלל על פרמטר זה, ומגלים את המגבלה החמורה לאחר מעשה.

טיפולים רפואיים וסיעודיים

לבסוף, חשוב מאוד לבחון את הנושא של טיפולים רפואיים וסיעודיים נדרשים להורים. מוסדות דיור מוגן שונים מציעים רמות שונות של טיפולים רפואיים שוטפים, נוכחות של אנשי צוות רפואי במקום, שירותי חירום, שירותי סיעוד מסוגים שונים ובזמינות שונה וכדומה. לפני שעוברים לדיור המוגן חשוב לבחון את הדברים ולוודא שאתם בוחרים במקום שמציע את המענה הרפואי הנדרש להוריכם.