מציאת בית אבות לחולה סיעודי

מציאת בית אבות היא משימה לא פשוטה, ומציאת בית אבות לחולה סיעודי יכולה להיראות לכם משימה קשה אף יותר. במובנים רבים, הצורך במציאת בית אבות לחולה סיעודי דווקא יכול לסייע לכם בתהליך הבחירה, בעצם זה שהוא מצמצם מאוד את כלל האפשרויות העומדות בפניכם, ובמובנים אחרים אכן מדובר בתהליך שהוא מעט יותר מורכב, שכן הוא דורש מכם לבחון לא רק אלמנטים כמו פעילות תרבות וחברה, או רמת האוכל המוגש במקום, אלא גם רמת השירות הרפואי והסיעודי המוגש לדיירי בית האבות.

הגדירו את רמת ומאפייני הסיעוד להם זקוק החולה הסיעודי

ככלל, הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות הוא להגדיר בדיוק את הסיוע הסיעודי להם זקוק החולה הסיעודי, ובהמשך לכך ליצור קשר עם המוסדות השונים ולברר אילו מהם מציעים שירות סיעודי בכלל, ושירות סיעודי סביב הצרכים הסיעודיים של החולה הספציפי בפרט. לאחר שיש בידיכם את רשימת המקומות הרלוונטיים, תוכלו להתחיל לבחון כל אחד מן המקומות על פי תהליך החיפוש של כל בית אבות או דיור מוגן, ובכלל זה נושא של מסגרת התקציב העומדת לרשותכם, רמת האירוח במקום, המיקום הגאוגרפי, פעילויות תרבות וחברה וכדומה.

כניסת בית אבות סיעודי

זמינות של שירותי הסיעוד לכל חולה בכל רגע נתון

בכל מקרה, במסגרת תהליך החיפוש של בית אבות סיעודי לחולה סיעודי חשוב לרדת לפרטים של השירות המוצע, להבין כמה אנשי צוות עומדים לרשות הדיירים, מה היא הזמינות של אנשי הצוות בכל רגע נתון, מה היא ההכשרה של אנשי הצוות, ומה הן ההתחייבויות של המקום כלפי לקוחותיו. אתם בהחלט רוצים לוודא שהחולה הסיעודי לא רק נכנס למקום שמציע סיוע סיעודי על הנייר, אלא בנוי בכל מהותו סביב נושא הסיעוד, ובכלל זה מעליות, כסאות גלגלים, עובדים זמינים וכל מה שצריך כדי לספק לחולה הסיעודי את כל התמיכה שהוא זקוק לה במהלך היום.

ביקורות רפואיות ושירותי חירום

כמו כן, חשוב לבחון את הנושא של זמינות ביקורת רפואית בתדירות הנדרשת לחולה, וכן זמינות של שירותי רפואה בחירום. ישנם בתי אבות המחוברים למוקדי חירום, כך שניתן להזעיק בקלות צוות רפואי בכל סיטואציית חירום שנוצרת, לצד בתי אבות אחרים הממוקמים במקומות מרוחקים, ושירותי החירום בהם אינם מפותחים מספיק. פרט לכך, יש לבחון את כל הנושאים הגנריים לרבות רמת האוכל המוגש במקום, מיזוג אוויר, האווירה הכללית במקום, כמה אנשים ישנים בחדר אחד, פרטיות, עיצוב החדרים וכדומה.