עובד זר או בית אבות?

כאשר הורנו היקרים לנו מכל מגיעים לגיל השלישי, לא תמיד הם יכולים לתפקד באופן עצמאי לחלוטין וזאת בשל שינויים גופניים שגופם עובר עקב גילם, מה שמאלץ אותם במקרים מסוימים לקבל השגחה רפואית צמודה כל שעות היום. לרוב, הנטל נופל על הילדים או המשפחה הקרובה ולא תמיד מאפשר לבני המשפחה לטפל במסירות בקשישים, במיוחד כאשר מדובר במצב סיעודי בו הקשיש זקוק לטיפול והשגחה בכל שעות היום. מעבר לכך, אנשים בגילאים אלו חשים בדידות רבה בשעות היום וחוסר בחיי קהילה תוססים עם בני גילם.

צוות בית אבות מיומן ומסור לקשיש

במקרים אלו, האופציות הן ברורות – או להיעזר במטפל זר שילון עם הקשיש וידאג לו לכל צרכיו 24/7 ביממה. אפשרות נוספת היא- לשלוח את הקשישים לבית אבות בו הוא יקבל השגחה רפואית וטיפול בכל שעות היום על ידי צוות חם ומסור העומד לרשותו בכל שעות היום. לעיתים, ילדים רבים ובני משפחתו של הקשיש מתלבטים בין שתי האופציות, לכן בואו נראה את ההבדל בניהן:

עובד זר – לעיתים, יש קושי במציאת עובד זר שיהיה גם חם ומסור וגם עם כימיה בינו לבין הקשיש, הרי יש צורך שהוא ילון איתו בכל שעות היום ויספק לו טיפול אישי וסבלני. לצערנו אנו שומעים בתקשורת על מקרים רבים בהם עובדים זרים אינם נאמנים ואינם מטפלים במסירות בקשישים, כך שיש צרך לעקוב אחר הטיפול שלו ולהתקין מצלמות אבטחה, מה שגורם להוצאה כספית וצורך לצפות בנעשה בדירה כדי לוודא שהוא בידיים טובות.

בית אבות – בתי אבות בארץ מפוקחים על ידי משרדים ממשלתיים ועליהם לעמוד בתקנים מחמירים מבחינת גיוס כוח אדם מקצועי ואחזקה של ציוד רב שישמש לטובת השוהים במקום. מעבר לכך, ישנם ארוחות מסודרות במקום אשר גם הם מפוקחות על ידי דיאטנית קלינית הבונה תפריט בריאותי עבור הקשישים השוהים במקום וכמובן שכל העובדים מפוקחים על ידי צוות ההנהלה במקום. בבית אבות הקשישים יוכלו לקבל צוות רפואי צמוד בכל שעות היום, על ידי רופאים ואחיות ובכן חיי חברה תוססים וחוגי העשרה בכל שעות היום.

ראו עוד: רשימת בתי אבות במרכז

צרו איתנו קשר:
מיכל ברגמן- 050-5619686
קרן בוים- 050-5201281